Měníte barvu vlasů? Změňte i líčení!

1. května 2011 v 11:12

Každé barvě vlasů sluší jiné líčení
Rozhodla jste se změnit image a proměnit se z něžné blondýnky na brunetku? Nebo jste se nedávno zařadila mezi sexy zrzky? Pak jste určitě na vlastní kůži poznala, že líčení, na které jste byla zvyklá před proměnou, už nevypadá zdaleka tak dobře. Víte, jak se k novému "looku" nalíčit?
Jak si poradit s líčením pro blondýnky, tmavovlásky i zrzky nám předvedla vizážistka Studia Dermacol Jarmila Zedníková. Ke každému typu nám potom vizážista Pavel Bauer přidal další rady na barvy, se kterými můžete líčení obměnit. Připravte si štětečky, jde se na věc!

Sexy tmavovláska

Na tmavovlasou modelku se vizážistka vyzbrojila hnědým stínem. Máte-li světlejší oči, můžete přidat krémovou nebo smetanovou barvu na jejich projasnění. A jak na to? "Tmavým stínem vystínujte celou plochu horního pohyblivého víčka, můžete jej použít i ke zvýraznění kontury spodního víčka. Světlý stín poté naneste na horní nepohyblivé víčko a zjemněte přechod mezi tmavým a světlým stínem," radí vizážistka. Sex-appeal brunetky potom podtrhla červeně zbarveným leskem. Do červené ale jděte jen v případě, že jste si nalíčila oči jednoduše. S barevnými stíny a rudou pusou byste příliš neoslnila.
Jste tmavovláska? Zkuste různé odstíny hnědé a načervenalý lesk
Vaše barvy: Tmavovláskám budou podle vizážisty Pavla Bauera slušet kontrastní, plné a pestré barvy. Kromě hnědé můžete zkusit černou (třeba ve formě kouřových stínů), fialovou, zelenou, červenou, modrou, šedou nebo žlutou.

Něžná blondýnka

"Při volbě očních stínů se můžete odpoutat od staromódní modré, kterou často blondýnky upřednostňují," říká vizážistka Jarmila Zedníková. Oči krásně zvýrazníte třeba narůžovělým stínem, vyhněte se naopak tmavým odstínům, se kterými byste působila zbytečně tvrdě. A jak zopakovat krásné líčení, které vizážistka na blondýnce předvedla? "Pastelový růžový stín naneste na celou plochu horního pohyblivého víčka. Světlejší stín pak naneste k vnitřnímu koutku oka a na rozhraní pohyblivého a pevného víčka. Pokud máte zapadlé oči, naneste světlý stín až k úrovni obočí," popisuje vizážistka postup a přidává tip: "Nechcete-li vypadat starší, vyhněte se lesklým a perleťovým stínům."
Blondýnkám sluší pastelové barvy
Vaše barvy: Světlovláskám Pavel Bauer doporučuje měkké odstíny barev. Patříte-li mezi ně, volte kromě růžové hnědou, světle zelenou, korálovou, lososovou, tyrkysovou nebo zlatou.

Energická zrzka

K ohnivým vlasům se skvěle hodí odstíny béžové, zelené, bronzové nebo olivové. Na modelčiných očích potom vizážistka namíchala rovnou tři barvy (stíny Dermacol Trio, odstín Autumn Leaves). Chcete si ho vyzkoušet i vy? "Začněte líčení očí světlým stínem. Ten rozetřete na celou plochu víčka. Oko tím rozjasníte a vytvoříte podklad pro další aplikaci stínů. Olivový odstín naneste na rozhraní pohyblivého a pevného víčka. Vytvoříte tak dojem hloubky, která oko zvýrazní. Pomocí štětečku naneste olivový stín i na pohyblivé horní víčko, aby přechod mezi jednotlivými stíny působil přirozeně. Úzkým štětečkem naneste olivový stín na konturu spodního víčka těsně pod řasy. Nanášejte ho až od úrovně první řas, nezačínejte úplně v koutku oka. Hnědý stín naneste úzkým štětečkem těsně nad horní řasy. Dosáhnete tím výrazného pohledu a řasy pak působí, že jsou hustší."
Vaše barvy: Zrzkám Pavel Bauer radí khaki zelenou, měděnou, odstíny fialové nebo třeba hnědo-červenou.

Na odstíny, které vám budou slušet, jsme se zeptali vizážistky Aleny Hofmanové.
Můžete si vysněnou barvu vlasů vůbec dovolit?
Jarní typ - světlá pleť se žlutým nebo zlatavým nádechem, často se objevují pihy. Jarní typ se snadno opaluje, vlasy jsou od zlatavé blond až do hněda, oči jsou modré, šedozelené nebo oříškově hnědé.
Tohle vám bude slušet: "Jestliže jste jarní typ, neničte svůj jemný vzhled tmavou barvou vlasů. Nevhodně u vás budou působit i pramínky ve studeném, stříbrném odstínu. Nazlátlé tónování vám naproti tomu bude slušet."
Letní typ - pleť s narůžovělým nebo olivovým nádechem, světlé až hnědé vlasy, až na výjimky se dobře opaluje, vlasy jsou od platinové blond až popelavě hnědé, oči jsou šedé, modrozelené, hnědé nebo tmavě modré.
Tohle vám bude slušet: "Pokud jste letní typ, můžete si klidně dovolit stříbrné nebo popelavé pramínky. Naopak nevhodné jsou pro vás teplé tóny červené nebo zlatožluté. Pokud i tak sníte o červené, dejte na modravý podtón, který se vyskytuje u višně, ostružiny, švestky nebo červenohnědé."
Podzimní typ - hodně světlá nebo broskvová pleť, pihy, vlasy mívají načervenalý nebo zlatavý nádech, špatně se opalují, nejčastěji hnědé nebo zelené oči.
Tohle vám bude slušet: "Podzimnímu typu sluší všechny teplé odstíny hnědé, červené a zlatavé. Vhodné barvy jsou medová, světlá blond, měděná, mahagonová, kaštanová, červenohnědá nebo barva lískového oříšku".
Zimní typ - hodně světlá pokožka nebo naopak tmavá, pihy se vyskytují jen ojediněle, dobře se opaluje, vlasy jsou tmavě hnědé až černé, oči jsou také tmavší - modré, hnědé nebo šedé.
Tohle vám bude slušet: "Zimnímu typu padnou, stejně jako letnímu, chladnější podtóny. Pokud půjdete do hnědé, pozor, aby nebyla nazlátlá. Své tmavé vlasy dobře zvýrazníte například černou s fialovým podtónem podobným lilku."
Líčení by měla být především zábava. Udělejte si na něj čas a vyzkoušejte si různé styly líčení včetně těch, které jsme vám dneska ukázali. Uvidíte, že to není nic složitého! Jakmile ho natrénujete, zabere vám pár minutek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama